2.10.09

12 Hayvanlı Türk Takviminde İnsan Olarak Yakalananlar!

Biz yapı itibariyle meşur olmayı, bilinmeyi, sevilmeyi övülmeyi, bulaşık makinesini, buzdolabını neyim pek bir seven milletiz. Eskiden stadlarda skor değişecek diye 4 kişi tabut taşır biçimde bir skoru taşırmış,

/videolarda gördüm!/

hani bu skor taşıma işi de çok eskilerde değil televizyonların renkli zamanlarına tekabül etmekte ki futbol ile ilgili meraksızlığıma verip geçiyorum. Skor taşıyanlar o zamanların en baba popüler şahısları. tamam Oğuz gol atıyor ama 2. gol olduğuna karar veren o tabutçu tabelacılar değil midir kardeşim.

kahveye girdiklerinde kahve ahalisinin tamamının yer vermek intibası göstererek

/yer yer saygı!/

ayağa kalkmasının nedenine bağlar, bir daha da bu salak saçma konuyu derinlemesine düşünmem zaten.

düşündüğüm şudur; nedir bu bizdeki şöhret olma arzusu, depiksisi.

/hepimiz neden dadaist olmuyoruz mesela!/

nasıl bir haz diye sorasım geliyor ama milleti geçtim, insanoğlu olarak tuvallette "kakamıza bakmak" bile hoşumuza gidiyor, bizden çıkan birşey diye, neden olmasın ki diye de olayı kafamda kapatmıyor değilim bazen.

sabah şu evlilik programlarının birini izliyoruz yine, ki çok beğeniyoruz özellikle tirbünlerden gelen yaşı geçmiş abazan ve azgınların tepüşkülerini.

/hani bazen bunlar garanti ışık söndü oynuyorlar diyorum stüdyoda!/

kaldırıma koysan düz yürüyemez insan kişilerin bikere alayı kültürlü! şimdi burdan itibaren kültür tanımı okumayacaksınız, hemen eliniz yukarda ki çarpıya gitmesin ama dün gece cemil meriç hocanın bir kitabıyla hasbihal ediyordum yatmadan önce. o şekilde sağlanan bir uyku ile sabah kaltığınızda yapacağınız kültür tanımı çok değişik oluyor. yer yer dante seviyor, yer yer emilie zola ya basıyorsunuz küfrü. bazen balzac olmadan nasıl yaşarız, bazen kahrol ahmet fikri!

/konuya törn bek yapıyor!/

kadının biri ben kültürlüyüm olaağğnn benim kültürümü kullanıyorsunuz diye bağırıyor.

/sanki os.surmanın kültürel tarifini ağzıyla yapmış 5 dk önce/

yanında ki adam inanınız ki bandanayı takmış şu naçizane bilgisayarımının mausuna benzetmiş kendini

/touch ped değil bak dandik maus!/

adam, belki bir kaç kez yerden bulduğu sakız jelatinini üşenmeden alıp okumuş, kendini fıstık yeşili kültürlü addetmiş kadın

/o da belki diyorum bak. zorlasan o da yok!/

karşısında "biz nerdee sen nerdeee" mütevaziliği ayarı çekerek bence kendini daha kültürlü konuma sokmakta. Elbette herkes fikrni içinden tepkilendirecek diye birşey yok. ben çok çok bloğa yazar, hiç değilse klavyeden çıkardım sinirimi rahatlığıyla kalkar çayıma devam ederim. ama annem öyle olmadı;

-ulan o.rsp.ya bak!

/biz zaten ona bakıyoruz ama tepki işte!/

konunun hasılı ne tabela, ne kültürlü kadın aslında. konunu aslı azcık medyatik olma şansını gördüğümüzde kıçımızın hangi tarafa, neden kalktığı. bak yerli, yabancı örneklere misal;

Medyum Memiş; Yakında online cin satışında bulunacağını tahmin ettiğim, bu satırlarımı gördüğünde büyük ihtimal cinlerinin pipisini bana göstereceğini idda edecek kişi; herkes birgün memiş olacak!

Medyum Keto; dayak yemekten kendisini cinlerine adamış memişzede; memiş bi tek beni döver, memişim benim! Cinlerimiz de sevüşüyo zaten. Akrabaa gibiyiz! biz! Siz?

Zekeriya Beyaz; Evimizin sapığı. İlahiyatçı diye kendini millete yediren, aslı sosyoloji uzamanı olan, iki uzmanlığıyla bi şeyi doğrultamayan olan!

Cübbeli Ahmet; Gerçek mesleği stand up olan, camiye haydi namaza değilde, cübbeli fıkralar gösterisiyle cemaat toplama potansiyelli komikim o zaman neden olmasıncı!

Ajdar; İşte en medyatikleri. çikita mikita derken milleti uyutanlardan. bu satırlara konu olması, gugılda arandığında +1 sonuç vereceği ve bu manyaklığa benim de alet olduğumu gösterir.

/onun başarısı değil, benim-bizim salaklığımız yani!/

Paris Hilton; O kadar zenginim, dedem görmedi, size memelerimi gösterdim duyarlılığında ünlü olmayı zaten hakettiğini gösteriyor. en çok aranan değil midir gugılda paris hiltonun malzemeleri başlığıyla!

Aubrey O’Day; O da ünlü olanlardan ziyade ünlü ettiklerimizden; 2004 te giydiği eteğin altından taaa ebesinin nikahını göstermesiyle ünlü olmuş, sonra bir iki daha bir yerlerini gazetecilerin fotoğrafını çekebileceği bir açıdan çektirmesiyle medyatik ünlülerden olmuştu.

ha bir de blog yazarları var. bana bakmayın ben daha "çömezlerdenim" ama her ünlü gibi benimde bir sözüm var. bir gün ünlü olursam söz g.tüm kalmicak. cami, hastane, okul, hayır, sevap, şeytana pandik, pufff..

0 Kere Tükürdüler, Elhamdulillah...:

Yorum Gönder

Bir de sen tükür şu kulağın suratına!